Tarih: 29.9.2006 |  Haberler
Yasir Arafatlar ölmez

Filistin devriminin önderi, Filistin Kurtuluş Örgütü'nün kurucusu ve Filistin devlet başkanı Yasir Arafat, bugün (11 Kasım 2004) sabaha karşı sonsuzluğa göç etti. Yaşamını Filistin halkının kurtuluşuna adayan Yasir Arafat'ın anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.

Dünya kapitalist-emperyalist sisteminin Ortadoğu'daki uzantısı ırkçı ve sömürgeci İsrail siyonizmi, Filistin halkının ülkesini gasp edip Filistin halkını topraklarından kovmuş, onları mülteci kamplarına tıkmış ve köleleştirmişti. Yasir Arafat, işte yok edilmek istenen bu halkı ayağa kaldıran, vatanını, kültürünü onurla savunan mücadeleci bir halkın saygın önderi olarak sonsuza kadar yaşayacaktır.
         Yasir Arafat sadece Filistin'in kurtuluşu için mücadele etmekle kalmamış, bütün bölge ve dünya halklarının emperyalist zulme karşı direnişini de her yolla desteklemişti. Filistin gerilla kamplarında sevgiyle ağırlanan Türkiye devrimcileri, Yasir Arafat'ı her zaman Türkiye halkının yakın bir dostu olarak hatırlayacaklardır. Amerikan işgaline karşı savaşan Iraklı direnişçiler de Yasir Arafat'ı devrimci bir kahraman olarak saygıyla anıyorlar.
         Amerikan emperyalizmi ve İsrail siyonizmi, Yasir Arafat'ın fiziki ölümünü fırsat bilerek Filistin dervimini boğma planları yapıyor. İşbirlikçi bir uşaklarını Filistin'e başkan olarak dayatarak bir iç savaş çıkarma niyetlerini gizleme gereğini bile duymuyorlar. Biz Filistin halkının bu uğursuz planları boşa çıkaracağına, birliğini koruyacağına, ister komünist, ister milliyetçi, ister islamcı bütün yurtseverleri birleştirerek Filistin devrimini zafere ulaştıracağına inanıyoruz. Başkenti Kudüs olan, toprak bütünlüğüne sahip, birleşik, bağımsız ve demokratik Filistin davası asla engellenemez.
         Yasir Arafat, her zaman "Savra Hatten Nasır" (Zafere Kadar Devrim) sloganını haykırırdı. Filistin halkı devrim mücadelesini zafere kadar onurla, gururla, sabırla sürdürecektir.

Yaşasın Filistin devrimi!
Yaşasın özgür ve bağımsız Filistin!
Yasir Arafat'lar ölmez!
Yasir Arafat Filistin, Ortadoğu ve dünya halklarının ulusal ve toplumsal kurtuluş mücadelesinde yaşıyor!