Tarih: 02.05.2011 |  Haberler
El Cezire'de istifa

Amerikan emperyalizminin şu sıralardaki en etkili psikolojik savaş aygıtı olan El Cezire şebekesinin önde gelen yöneticilerinden Gassan Bin Ciddu, şebekenin son dönemdeki yayın politikasını protesto ederek görevinden istifa etti.

Uzun yıllardır El Cezire'de Hivar Meftuh (Açık Diyalog) programını yöneten ve aynı zamanda El Cezire'nin Beyrut Bürosu Müdürü olan Gassan Bin Ciddu, 23 Nisan 2011'de Lübnan Es Sefir gazetesine yaptığı açıklamada, “El Cezire'nin dürüst yayıncılık ve nesnellik idealinden vazgeçerek lağım gazeteciliğine yöneldiğini ve artık haber merkezi olmaktan çıkıp kışkırtma ve seferberlik kampanyalarını yöneten bir harekât merkezine dönüştüğünü” söyledi.

Gassan Bin Ciddu, “Libya ve Suriye'de olmayan olayları varmış gibi gösteren, ilgisiz kişileri görgü tanığı olarak ekrana çıkaran, buna karşılık Bahreyn'de olan olayları görmezlikten gelen kanalın yayın politikasına artık dayanamadığını” belirtti.

Tunus kökenli ünlü gazeteciye göre, bağımsız ve tarafsız yayıncılık ilkesini bir yana atan El Cezire, Libya ve Suriye yönetimlerine karşı sistemli bir karalama kampanyası yürütüyor ve kritik bir dönemeçten geçen bölgede yayıncılık açısından kabul edilemez bir rol üstleniyor.

Emperyalizme uşaklık yapanın maskesi eninde sonunda düşer. Gassan Bin Ciddu'nun istifası, yalancı El Cezire şebekesinin artık kitleleri aldatamayacağı günlerin uzak olmayacağını gösteriyor. 
İrtibat: 0212 - 245 28 11
E-posta: posta@urundergisi.com | RSS