Tarih: 23.06.2011 |  Haberler
Ürün Sosyalist Dergi'nin 31. Sayısı (Haziran-Temmuz 2011) çıktı!

Ürün Sosyalist Dergi'nin yeni sayısı çıktı. Aşağıda "Merhaba" yazısını ve dergi yazılarının başlıklarını görebilirsiniz.

Merhaba
AKP, yeniden hükümet oldu. Binbir baskı ve hileyle 1970'lerin ikinci yarısındaki gerici-faşist Milliyetçi Cephe'yi hortlatmak, işçileri, emekçileri, gençleri, kadınları, yoksul çiftçileri, Kürtleri, Alevileri, bütün ezilen halkları teslim almaya yetmeyecek. Emekçi halklar, meşru haklarını savunmaktan vazgeçmeyecek. Sokaklar, meydanlar devrimin ve sosyalizmin gür sesiyle dolacak. Hiçbir güç, özgürlük ve eşitlik rüzgârlarını durduramayacak.

Libya ve Suriye halkları, emperyalizmin saldırısına boyun eğmiyor. NATO'nun son teknoloji ürünü füzeleri, uçakları, gemileri, yarım tonluk bombaları da, dünya kapitalist medyası eliyle en alçakça yöntemlerle yürüttüğü psikolojik savaşı da, halkları dize getiremiyor, getiremeyecek.

İşbirlikçi kapitalist egemenler, Amerikan ve Avrupa emperyalizminin emrinde Arap ve İslam halklarına karşı savaşmaktan, bölge halklarına bir kez daha ihanet etmekten yine utanmadılar. Türkiye halkları, alnımıza sürülen bu lekenin hesabını soracak.

Emperyalist ve sömürgeci savaşlar yoluyla krizden çıkmak isteyen emperyalizm, halkların direnişi karşısında daha da batağa saplanıyor. Emperyalizm açtığı savaş ocaklarının ateşinde yanacak. Amerikan, İngiliz, Fransız, Alman emperyalistleri ve uzantıları, döktükleri kanın, bağımsızlık, demokrasi ve sosyalizm mücadelesinin serpilip gelişmesini önleyemeyeceğini görecekler. Son sözü direnenler söyleyecek.

1 Mayıs yürüyüş ve mitinginde birlik ve dayanışma bayrağını yükselten TKP dostları, 15-16 Haziran 1970'in 41. yılını birlikte kutlayarak büyük işçi direnişinin derslerini tartışıyorlar. Suphi-Bilen geleneğini bugüne ve yarına taşımanın yolunu birlikte açıyorlar. Liberal, şovenist ve dinci sapmalara paydos. Likidasyona, fetret devrine elbirliğiyle son vereceğiz.

Her zamanki çağrımızı yineleyerek bütün okurlarımızdan, fabrikalarında, okullarında, köylerinde, mahallelerinde yaşadıklarını, duygu ve düşüncelerini, eleştiri ve önerilerini bizlere iletmelerini bekliyoruz.
Dostça selamlarımızla.


İÇİNDEKİLER

Merhaba
Seçimden Sonra
12 Haziran 2011 Seçim Sonuçları
12 Haziran 2011 Seçiminde Tutumumuz
Seçimden Önce
Sözleşmeli Kamu Emekçilerinin Zaferi ‑ Ali Uğur
Zavallı Hâle Gelen Türk‑İş Yönetimi ‑ Fatih Aydın
Liseli Gençliğe Saldırı ‑ Ahmet Erhanlı
9 Mayıs Faşizme Karşı Zafer Günü ‑ Muhsin Salihoğlu
Filistin Yazıları ‑ Cemile Vuslat
1 Mayıs Gündeminden
Devrim ve Karşıdevrim Notları II ‑ İsmail Kaplan
SİP’in Hilesi
ABD, Usame Bin Ladin’i Öldürdü ‑ Hülya Kortun
Libya Gündeminden
Haydi, Devrimci Dayanışmamızı Göstermeye
Gündemden
İçinden Devrim Geçmeyen Bir Film: Devrimden Sonra ‑ M. Özgür Başer
Basından
    Bir Devin Çöküşü ‑ Adnan Bostancıoğlu
    Suriye’de Savaşı Medya Yarattı ‑ Daniel Abdülfettah
Osman Can, Nabi Yağcı, Orhan Gazi Ertekin ‑ Deniz Gönül
Devrimin Öğrettikleri ‑ V. İ. Lenin
Unutma
 
İrtibat: 0212 - 245 28 11
E-posta: posta@urundergisi.com | RSS