Kitap Dizisi:1 |  ÜRÜN |
MERHABA

    Komünistlere, sosyalistlere, devrimcilere, yurtseverlere, ilericilere, savaşsız, sömürüsüz bir toplum özlemi içinde olan işçi sınıfına, tüm emekçi halkımıza yürekten merhaba.

    Bu satırlarla birlikte çok genç, aynı zamanda çok yaşlı bir yayının sayfalarını açıyoruz.
    Çok genç; bugün birinci sayısını elinize aldınız. Çok yaşlı; ikiyüz yıllık bir hak arama, toplumsal eşitlik ve özgürlük ideolojisi komünizmi savunuyor.
    Bu yayınla 1920’lerden başlayan, bugün de kendisine komünistim diyen her kesimi kapsayan, komünist hareketin ortak örgütsel mücadelesini yaratmanın önünü açacak tartışmaların bir zeminini oluşturmaya çalışacağız.
    Bu zeminde Türkiye komünist hareketinin en önemli bileşenlerinden TKP’den başlayarak, diğer komünist geleneklerin tarihini de irdeleyen, sorgulayan, geçmişini reddetmeden hatalarından ders çıkararak bugünkü mücadeleyle birleştirme azmini gösteren ve sözü olan herkesle birlikte mücadeleye atılacağız.
    Ürün kitap dizisinin bu ilk ürünü sayısız dostumuzun paha biçilmez maddi ve manevi katkısıyla çıkıyor. Katkıda bulunan bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Henüz katkıda bulunamayanların ikinci ürünümüze mutlaka destek verecekleri ümidini taşıyoruz. Daha dolu, daha nitelikli ürünlerin çıkması dostlarımızın ve okurlarımızın vereceği desteğin devamına ve derinleşmesine bağlıdır.
    Tüm okurlarımızdan fabrikalarında, okullarında, köylerinde, mahallelerinde yaşadıklarını, duygu ve düşüncelerini, eleştiri ve önerilerini iletmelerini bekliyoruz.

Dostça selamlarımızla.
 
Yazarın Diğer Yazıları
 Açıklama
 TKP Tüzük Taslağı
 TKP Program Taslağı
 TKP Yasal Kuruluş Hazırlık Konferansı Sonuç Bildirisi
 Tarihimizden
 Suphi’den Bilen’e Gelenek Yaşıyor
 Emperyalist Savaş Blokunun Pirus Zaferi
 Merhaba
 Dünya Komünist ve İşçi Hareketinden: Yunanistan Komünist Partisi Programı - II
 Gündemden
 Norveç’te Faşist Katliam
 15‑16 Haziran 1970’in Derslerini Tartıştık
 15-16 Haziran
 Ortadoğu'dan
 Selamlaşma

 
İrtibat: 0212 - 245 28 11
E-posta: posta@urundergisi.com | RSS