Sosyalist Dergi: 29 |  ÜRÜN |
Hrant Dink'i anıyoruz

19.01.2011

Ermeni halkının sosyalist evladı, enternasyonalist yoldaşımız Hrant Dink'i öldürülmesinin dördüncü yılında anıyoruz.Türk egemenlerinin işlediği büyük insanlık suçunun teşhiri, Ermeni soykırımının bilince çıkarılması, Türkiye ve Ermenistan halkları arasında dostluğun yeniden kurulması, kapitalizmin ve emperyalizmin böl yönet politikasına karşı emekçilerin birliği temelinde halkların dostluğunun sağlanması için özveriyle çalışan Hrant Dink, egemen sermaye sınıfının bütün kesimlerinin ortak tertibiyle faşist bir çete eliyle yok edildi. Cinayetin öncesinde ve sonrasında hükümetin, emniyetin, jandarmanın, genelkurmayın, MİT'in, idarenin, alt ve üst yargının, TÜSİAD ve TUSKON MÜSİAD çevrelerinin, Aydın Doğan ve Erdoğan Fethullah medyasının, milliyetçi ulusalcıların ve dinci mukaddesatçıların nasıl bir rol oynadığı artık belgelenmiş bulunuyor.

Uğursuz soykırım politikasını Hrant Dink'in yaşamına son verdirerek ve canileri koruyarak sürdürenleri, faşist çetelere kol kanat gerenleri şiddetle kınıyoruz. Hrant Dink'in dostu geçindikleri hâlde AKP iktidarıyla ve Fethullahçılarla içli dışlı olmakta hiçbir sakınca görmeyen işbirlikçi liberallerden iğreniyoruz.

Yoldaşımız Hrant Dink, hâlâ Osmanbey'de vurulduğu yerde yatıyor. Onun değerli anısını kapitalizmin ve emperyalizmin saldırısına karşı mücadeleyi yükselterek yaşatacağız.

 
Yazarın Diğer Yazıları
 Açıklama
 TKP Tüzük Taslağı
 TKP Program Taslağı
 TKP Yasal Kuruluş Hazırlık Konferansı Sonuç Bildirisi
 Tarihimizden
 Suphi'den Bilen'e Gelenek Yaşıyor
 Emperyalist Savaş Blokunun Pirus Zaferi
 Merhaba
 Dünya Komünist ve İşçi Hareketinden: Yunanistan Komünist Partisi Programı - II
 Gündemden
 Norveç'te Faşist Katliam
 15‑16 Haziran 1970'in Derslerini Tartıştık
 15-16 Haziran
 Ortadoğu'dan
 Selamlaşma