Sosyalist Dergi: 5 |  Arsızlar |
Deprem yoksa futbolla uyut

Sağlık-İş Sendikası'nın düzenlediği 'SSK'nın Yeniden Yapılandırılması' konulu panelde, Bakan Okuyan ile Türk-İş Başkanı Meral arasında ilginç bir atışma yaşandı. Meral, SSK'nın başkanlık sistemine dönüştürülmesine ilişkin yasa taslaklarında eksiklikler olduğunu vurgulayarak, "Bu haliyle çıkarmayın. Bizimle konuşun. Allah vermesin, bir daha deprem olmaz. Bir daha yasaları oldubittiye getirecek deprem bulamazsınız" dedi. Okuyan da, bunun üzerine, "O zaman biz de maça denk getiririz" yanıtını verdi.

İki yılda SSK hastanelerindeki kuyrukları yarıya indireceğini, hizmetin kalitesini yüzde 50 artıracağını, en az dört-beş hastaneye ISO 9000 belgesi aldıracağını anlatan Okuyan, "Bunları iki yıl içinde yapmazsam istifa ederim. Yapmazsam istifa etmeyen şerefsizdir" dedi. (Radikal, 16 Nisan 2000, s. 14)

Bayan Okuyan bunları yapar. Nasıl mı? Çok kolay. Hastanelerin yarısını özelleştiriverir, kuyruklar değil yarıya, daha da aza iner. Çünkü halkımız ateş pahası haline gelen sağlık hizmetlerinin yanından bile geçemez olur. Hizmetin kalitesi ise zenginlerimize yarasın diye yükseltilir. Böylece yasa taslaklarının hem maça denk getirilmesine, hem de Bakanımızın istifa etmesine gerek kalmaz!

 
Yazarın Diğer Yazıları
 İŞVEREN GÜVENCE ALDI, İŞÇİYE KAVGA KALDI
 Iraklı Askerlerin Üniforma garipliği
 Arsızlar Köşesi
  Bir Fahri Müfettiş M. Barlas!
 SSGSS Yasasının “Vicdanı” Yok
 Arsızlar Köşesi
 Arsızlar Köşesi
 ARSIZLAR KÖŞESİ
 Vizyon mu, illüzyon mu?
 Savaş Tamtamcılığı
 Savaş "Oyunu"
 Boşver o nahoş hatıraları, söyleşelim güzelleşelim!
 BEN MEDYANIN ZEKİ, ÇEVİK VE AHLÂKLISINI SEVERİM!
 Küba’nın nesi meşhur!
 İTİNAYLA HATIRA YARATILIR!

 
İrtibat: 0212 - 245 28 11
E-posta: posta@urundergisi.com | RSS