Sosyalist Dergi: 8 |  Arsızlar |
Süleyman Demirel Belki De İlk Kez Doğru Söylüyor

12 Eylül faşizminin koruması ve sözde yargılamasında dahi, MHP başbuğu 600 kişinin katledilmesinden sorumlu tutulup çete reisi olarak sıkıyönetim askeri mahkemesince mahkûm edilen bu çete reisi ve militanlarının bu cezaları askeri yargıtayda bilinerek süre aşımına uğratılmıştı.

Süleyman demirel, başbakan yardımcısı olan bu reisin ve militanlarının katliamlarını suç saymayarak, "Bana sağcılar suç uşlemiştir dedirtemezsiniz" diyerek suç ortaklığı yapıyordu.

Çünkü, Süleyman Demirel'in bu savını o günden bu güne kadar devam edegelen ve etmekte bulunan binlerce yargı kararı yalanlamış, binlerce sağcı katliamcı cani mahkeme kararları ile mahkûm olmuştur.

Bugünlerde 150 milyon dolara özelleştirilen kamu bankalarının içi tümü ile boşaltıldıktan sonra özelleştirenlerce, 650 milyon dolara yeniden kamulaştırılmaktadır.

Bunlar arasında geleneksel yeğenlerden hayali ihracatçı Yahya Demirel'den sonra, adına bir ad daha ilave ederek, onu da aşan tarzda Yahya Murat Demirel yeğen EGEBANK'ın içini tümü ile boşaltıyor.

Onu, cumhurbaşkanlığı döneminde koruyabilen amca, bu konumu yitirince, aynı korumayı yapamasa bile, "Bunları söylemek bana düşer" diyerek, 20 Kasım günü tüm hortumcuların avukatlığını üstlenerek, belki de hayatında ilk kez doğru şeyler söyleyerek diyor ki, "Yöneticilere sesleniyorum: Hem pazar ekonomisi diyeceksiniz, hem serbest pazar diyeceksiniz, hem liberal ekonomi diyeceksiniz, hem de liberal siyaset diyeceksiniz, sonra da kalkıp bu hortumlamaları, bu soygunları suç sayacaksınız, bu anlaşılır şey değildir, bu olmaz" diyordu.

Bununla belki de ilk kez doğru şeyler söylüyordu. "Siz hem pazar ekonomisi, hem serbest pazar hem liberal ekonomi, hem de liberal siyaset" diyorsanız, zaten bu soygunlara, vurgunlara, hortumlamalara karşı söz söylemeye ve bunları yapanları suçlamaya hakkınız yoktur.

Çünkü, bu soygun, bu vurgun, bu hortumlamalar seçtiğiniz pazar ekonomisi, liberal ekonomi ve liberal siyasetinizin doğal bir sonucu ve ayrılmaz parçalarıdır.

Süleyman Demirel'e bu bağlamda aynen katılıyorum ve doğru sözleri için kendisini kutluyor, seslendiği yöneticileri de uyarıyor, halkımızı da uyanmaya çağırıyoruz.

 
Yazarın Diğer Yazıları
 İŞVEREN GÜVENCE ALDI, İŞÇİYE KAVGA KALDI
 Iraklı Askerlerin Üniforma garipliği
 Arsızlar Köşesi
  Bir Fahri Müfettiş M. Barlas!
 SSGSS Yasasının "Vicdanı" Yok
 Arsızlar Köşesi
 Arsızlar Köşesi
 ARSIZLAR KÖŞESİ
 Vizyon mu, illüzyon mu?
 Savaş Tamtamcılığı
 Savaş "Oyunu"
 Boşver o nahoş hatıraları, söyleşelim güzelleşelim!
 BEN MEDYANIN ZEKİ, ÇEVİK VE AHLÂKLISINI SEVERİM!
 Küba’nın nesi meşhur!
 İTİNAYLA HATIRA YARATILIR!