10 eylül dergisi kapaklarndan oluşan kolaj

Sayı 4 Aralık 1989 Postamızdan

Postamızdan

Bu sayımızda Postamızdan köşesine cezaevlerinden bize yazan dostlarımıza ayırdık. Herbirinin adresini yayımlamaya özen göstermeye çalışmamızın amacı, dileyen okurlarımızın kendilerine mektup, kitap, dergi vb. göndermelerine, böylece cezaevlerindeki politik tutuklu ve hükümlülerle dayanışmayı sıcak turnalarına olanak vermek.


Merhaba;

10 Eylül dergisinin bir-iki sayısını okuma olanağı bulmuştum. Fakat koğuşumuza gelmediği için düzenli olacak izleyemiyoruz. Dergimizin kasım sayısını ve bundan sonra çıkacak sayılarını adresime gönderebilirseniz sevinirim.

Başarı dileklerimle; selamlar, sevgiler...

Raşit Tuz
E Tipi Özel Cezaevi
D.7 ÇANAKKALE


10 Eylül yayını çalışanlarına selam. Yayınınızı okumak ye izlemek istiyorum. Önceki sayılar da dahil karşılıksız olarak adıma gönderebilirseniz çok sevinirim. İçten selamlar. Başarılar diliyorum.

Ali Rıza Erdoğan
E Tipi Cezaevi D. 9 Koğuşu. 17100 ÇANAKKALE


10 Eylül'e

Yayın ilanınızı Cumhuriyet'te gördüğümüz ilk günden bu yana derginizi aramamıza rağmen bulamadık.

Geçmiş sayılarınız da dahil olmak üzere yayınlarınızı göndermenizi ve bizi abone etmenizi ya da ödemeli olarak yollamanızı rica eder yayın hayatınızda başarılar dileriz.

Mehmet Çalı E Tipi Cezaevi Koğuş C6
MANİSA


Sayın Dergi Yöneticileri,

1. Tip davası, İst. ili G.O.P İlçe Bşk. sıfatımla yargılandım. 141/5 ten 5 yıl hüküm giydim.

Şubat 1990 da cezam sona eriyor. Çıkış gerekçeniz de içerdiğini sandığım 1. sayı ve çıkan sayılarınızdan edinmek istiyorum. Böyle bir yöntemle istekte bulunmaktan üzgünüm ancak bulunduğum koşullarda derginizi başka bir yoldan edinmem olası değil. iyi dileklerimle...

Halis Çelebi
Sakarya Cezaevi 15. Koğuş ADAPAZARI

Merhaba,

Değerli "10 Eylül" çalışanları, Derginizi "Yeni Öncü"nün 18. Sayısındaki tanıtma ilanında gördüm; içindeki konular itibarıyla benim ve arkadaşlarımın ilgisini çekti. Derginizi okumak istiyoruz. Bildiğiniz gibi, cezaevindeki her tutsak, dışardaki Siyasal ve teorik gelişmeleri takip ediyorlar. Doğal olarak okuma gereksinmemizi gidermek istiyoruz.

Bu konuda bize yardımcı olursanız seviniriz. "Abone" başvurumuzu (1. sayısından itibaren) dikkate alacağınız inancıyla, yayın ve siyasal yaşamınızda başarılar dilerim.

Haydar Yüksel

PK.71.B-3 01920 CEYHAN-ADANA


Sayın "10 Eylül" çalışanları;

Gazeteye vermiş oluduğunuz ilanda "10 Eylül" başlığı altında bazı belirlemelerinizi okudum. Doğrusu, yayınınız dergi mi, gazete mi? Kesin olarak bilmiyorum. Ancak konu başlıkları ilgimi çekti. Ve bu ilgiden ötürü de, en son 5 Ekim tarihli gazete ilanını okuyunca isteme gereğini duydum.

Bildiğimiz gibi genel olarak birçok insanı ilgilendirdiği gibi, biz siyasi tutukluları da, kamuoyu gelişmeleri oldukça, ilgilendiriyor. Hal böyleyken, gelişmelere seyirci kalmak pek iyi bir intiba değil.

Yayınınızın gerek çizgisi olsun gerekse de, canlı yaşam içerisindeki rolünüz açısından, yayınınızı takip etmek istiyorum. Ve bana daha evvel çıkmış sayılarınız dahil, düzenli olarak gönderirseniz sevinirim. Ancak şunu belirtmekte yarar olacağını sanıyorum. Göndermeniz halinde, ücret konusunda, bütçem yetersiz oluşundan dolayı katkıda bulunmam biraz zor gibi görünüyor. Bundan dolayı da, gönderip göndermemeniz, sizin bileceğiniz sorun. Yayınınız da başanlar diler, selam sevgiler.

Fevzi Giriş
E Tipi Cezaevi 1. Koğuş AYDIN


Sayın 10 Eylül çalışanları.

Derginizin reklamını Yeni Öncü dergisinde okudum. Ve ilgimi çekti. Derginiz ilgimi çekti. Beni abone ederseniz derginizi izleme imkanına kavuşacağım. Kısaca kendimden bahsedeyim. Ben TKP(B) davasından yargılanarak müebbet ceza verilmiş ve 10 yıldır cezaevinde tutulmaktayım. Halen Çanakkale Cezaevi'ndeyim Şimdiden teşekkür eder, 10 Eylül çalışanlarına başarılar dilerim.

Haydar Kürekçi
Çanakkale Cezaevi C-4 17100 ÇANAKKALE

"10 Eylül" ilgilileri Adınızı gazete ilanlarından öğrendim. Okuyup incelemek isterim. Şu ana kadar çıkan sayılanınızı adıma göndermenizi rica eder, üstün başarılar dilerim.

Nevzat Miser

Haymana Kapalı Cezaevi 5. Koğuş, Haymana/ANKARADeğerli Dostlar Merhaba,

Göndermiş olduğunuz mektup elime geçti. Dergilerin 1. ve 2. sayıları toplatılmış olduğundan elimize geçmedi. 3. sayı da postadan henüz gelmediği için alamadık.

Değerli dostlar, bu günkü rejimin tepesindeki kişiler 141.142. gibi düşünceye yönelik faşist yasaların kaldırılmasını söz ile vurgularken diğer taraftan, demokratik ve sosyalist basma karşı yürüttüğü baskı politikası yoğun bir şekilde yürürlükte. Halâ insanlara basın çalışmalarından dolayı cezalar verilmektedir.

Bu koşullar altında bizlere yeni bir dergi sağladınız. Daha henüz içeriğini bilemiyoruz ama, tahminlerimiz mevcuttu. Dergiyle ilgili görüşlerimi veya eleştirilerimi, dergiyi inceledikten sonra iletmeyi düşünüyorum. Bu doğrultuda çıkacak olan tüm yayınlarınızı bekliyoruz. Tekrar yazışmak dileğiyle engelsiz ve baskısız basın çalışmaları dilerim. Dostça selamlar.

Cahit Albayrak.

P.K.183.K.5.44280. E Tipi Özel Cezaevi

MALATYA


Dostlar!

"10 Eylül" yayınınızı ben de açık okumak istiyorum. "Dünümüz Bugünümüz Yarınımız" konusunda içerde bizde bilgi ve tecrübelerimizi yenilememiz açısından çok yararlı olacağına inanınyorum. Bu yayınınızı olanaklarınız varsa bize ulaştırmaya çalışın. Göstereceğiz ilgi için şimdiden teşekkürler ediyoruz.Çalışmalarınızda başarılar diler, selamlarımızı göndeririz.

Haşini Karakütük

Özel Tip Cezaevi 16001 BURSADeğerli Dost,

Derginizin çıkış ilanına gazetede raslamıştım. ilandan anladığım kadarıyla, 10 Eylül'de başlatılan geleneğin, şimdi bir çok iddiasını yitirmiş olmasına karşın sesini daha fazla duyurabilen kesiminden daha radikal bir devamını temsil etme durumundasınız. Bizler için derginizi "mutlaka istenmesi gereken" yapan da bu. Derginizi başka yoldan temin edemeyince size yazıp düzenli olarak yollamanızı rica etmeye karar verdim. Yollayabilirseniz sevinirim. Dergi ücretlerini karşılamıyor olsa da hiç olmazsa posta masrafına katkıda bulunmuş olmak düşüncesiyle mektubuma bir miktar posta pulu ilave ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Selamlar.

Osman Köker

E-Tipi Özel Cezaevi P.K. 183 K.10 MALATYAMerhaba,

Yayın yaşamınızda başarılar. Böyle bir derginin bizlere kazandırılmasında emeği geçen tüm dostlara en coşkulu selamlar. Değerli dost, derginizi basından duyduk ve Malatya Adımlar şubesinden temin etmeye çalıştık. Ancak yasaklandığından elimize geçmedi.

Değerli dost, derginin hangi koşullarda çıktığı bizler tarafından bilinmektedir. En azından bazı dostlar tarafından bilgilendirildik. 10 Eylül'e ulaşmak istiyoruz. Ancak beni üzen içinde bulunduğumuz koşullardan dolayı gerekli olduğu halde maddi katkıda bulunamamak. Dileğim ilerde yardımcı olabilmek. Çünkü 10 Eylüllerin sesine ihtiyaç var. İnancım o ki aradığımız içeriği bulacağız. Bugün ülkemiz solunun içinde bulunduğu konum bilinmektedir. Evet, yine bilinmektedir ki ülkemiz koşullarına uygun yeni bir yapılanma kendini dayatmaktadır. 10 Eylül'ün bu anlamıyla önemi yadsınamaz.

Değerli dost, dokuz yıldır içerde dışarının coşkusundan kopmamaya çalıştık. Dostlarımızın bu anlamıyla küçümsenmeyecek katkıları olmuştur. Bilgilenmemiz için gerekli çabayı göstereceğinize inanıyorum. İlerde yazışma umuduyla 10 Eylül'e hoş geldin der emeği geçen tüm dostlara yürekten selamlar ve başarılar.

Mehmet Kızıltaş

E-Tipi Cezaevi 5.Koğuş P.K.183. MALATYAMerhaba

Derginizin üçüncü sayısı yayınlandı ve ben olanaksızlıklar yüzünden okuyamadım. Olanağınız varsa bana yardımcı olabilirmisiniz. Başarılar.

M. Kadir Gül.

Devlet hastanesi A-Blok tutuklu bölümü. B.Paşa/İST.Sayın A. Saim Tekin 10 Eylü'ün 3. sayısını gönderme inceliğinde bulunduğunuz için sizlere dostça teşekkürlerimi ve başarı dileklerimi iletmek istiyorum.

Reformizmin genelde ve özelde itibar gördüğü ve M-L'nin ehlileştirilmeye çalışıldığı bir dönemde M-L'mi temel alarak yürüyor olma çabanız kimliğinizi belirleyen esas ölçüdür benim için. Derginin çizgisine ilişkin düşüncelerimi becerebilirsem gelecekte yazmaya çalışırım... Düzenli, başarılı bir yayın yaşamı dileğiyle dostça selamlar... Olanaklıysa 1. ve 2. sayılan da göndermenizi istiyeceğim... Bunden sonraki sayıları da gönderirseniz sevinirim.

Kamer Konca

Özel Tip Cezaevi F/ 2 GAZİANTEP


10 Eylül dergisini olanağınız ölçüsünde gönderebilirseniz sevinç duyacağım. Başarı dileklerimle

Bahri Kılıç
B-1 Koğuşu 17100
Çanakkale