10 eylül dergisi kapaklarndan oluşan kolaj

Sayı 9-10 Temmuz Ağustos 1990 Osmaniye'de dayanışma gecesi

Osmaniye'de dayanışma gecesi

Bizler bir grup "10 Eylül" dergisi okuru olarak 16-6-1990 tarihinde Osmaniye'de SHP gençlik kolu tarafından düzenlenen "Türküleriyle Grup Ekin Halkla Dayanışma Gecesi"ne katıldık. 20.30 da başlayacağı duyurulan ama elde olmayan nedenlerle ancak 21.00 de başlayabilen gecede ilk olarak SHP İlçe başkanı suya sabuna dokunmayan ve halk arasında gülüşmelere neden olan bir konuşma yaptı, Arkasından gece Osmaniyeli genç bir arkadaşın gitarıyla kendi bestelerini seslendirmesi ile başladı. Daha sonra Grup Ekin'in türküleriyle süren ve arada slayt gösterisi yapılan gecede izleyiciler büyük bir coşku gösterdiler. Türkülerin büyük bir çoğunluğunda halay çeken ve ayakta zafer işaretleri yapan izleyiciler Grup Ekin'in daha da coşmasına neden oldu. Gece saat 23.00 te hep bir ağızdan 1 Mayıs'ın söylenmesi ile sona erdi.

Bu arada bazı arkadaşların her zamanki dar grupçu, kendinden menkul anlayışlarını kabul ettirmek için dayatmaları nedeniyle bazı olumsuzluklar da yaşandı. Örneğin sunucu arkadaş bir grup" 10 EYLÜL" dergisi okuru adına verdiğim metni neredeyse biz yazanların bile anlayamayacağı bir biçimde okudu. Fakat mesajın içeriğinin anlaşıldığı daha sonra coşkuyla gelen alkışlarla görüldü.

Daha önce bu tür etkinliklerin pek görülmediği Osmaniye'de böyle bir gece olumlu bir başlangıç oldu. Yoldaşça selamlarımızla.

Bir grup Osmaniye'li "10 EYLÜL" dergisi okuru.