Sosyalist Dergi: 31 |  Unutma Köşesi |
Halil Çelimli'yi Kaybettik

ODTÜ'de Amerikan Büyükelçisi Kommer'in arabasının yakılması olayıyla öne çıkmış 68 Kuşağı devrimcilerinden, ömrü boyunca sosyalizm mücadelesini yürütmeye gayret eden mütevazi, sakin ama yılmaz kişilikli Halil Çelimli, dün, 13 Mayıs 2011 tarihinde, Ankara Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

TSİP'te, TKP'de, son olarak ÖDP'de aktif siyaset yaparak hiçbir zaman mücadeleden kopmayan değerli insan Halil Çelimli, vasiyetine uygun olarak sosyalizmin evrensel ezgisi Enternasyonal marşıyla toprağa verildi.

Halil Çelimli'nin ardından ağlamıyoruz. Halil yoldaşın devrim ve sosyalizm mücadelesinde taşıdığı bayrağı genç kuşaklara devrederek huzurla bu topraklardan göçtüğünü biliyoruz.

Rahat uyu değerli Halil Çelimli yoldaşımız. Sen üzülme, devrimci mücadele içinde yer alanlar eksilmiyor, sürekli artıyor. Tüm şehitlerimize olduğu gibi, Halil Çelimli'ye de sözümüz devrim ve sosyalizm.

Ürün olarak Halil Çelimli'nin başta yoldaşları olmak üzere, ailesine, sevenlerine ve tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz. 
Yazarın Diğer Yazıları
 Kemal Türkler'i Andık
 Kemal Türkler Yaşıyor, Savaşıyor!
 Unutma, Unutturma
 Harun Karadeniz'i Anıyoruz
 Canan Can Yoldaşımızı Kaybettik
 Mihri Belli Yaşamını Yitirdi
 Nâzım Hikmet Aramızda
 Sosyalist Avukat Halit Çelenk'i Yitirdik
 Devrim Kahramanları Unutulmaz
 Halil Çelimli'yi Kaybettik
 İbrahim Kaypakkaya'yı Anıyoruz
 İşçi Sınıfının Süleymanıyla Birlikte Yürüyoruz
 Orhan İyiler'i Yitirdik
 AHMET BİLGE (SUCU)
 Zekeriya Kılıcıkan